Шаровци

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Шаровци

Шаровци форум :D


3 posters

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    avatar
    н и к и
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 227
    Join date : 05.03.2011
    Age : 31

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by н и к и Чет Мар 17, 2011 4:38 pm

    Ееее... дерзайте...
    .Sucker
    .Sucker
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 280
    Join date : 05.03.2011
    Age : 32
    Местожителство : .:WonderlanD:.

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by .Sucker Чет Мар 17, 2011 11:05 pm

    По темата имам много какво да кажа, но ще започна със заглавието на темата - Ники, колежке, още с него поставяш едно ясно разграничение между "хора" и "хомосексуалисти", за което на лично много ще ти се карам, хаха.
    Аз лично съм наистина много либерална и толерантна в тази насока по една много сериозна причина - никой не е избрал да е хомосексуалист, това е генетично заложено. Самият човек сам решава дали да го покаже и да бъде щастлив, или да го крие и да живее в заблуда не само за себе си, но и за околните. Трябва да бъдем честни с близките си, аз поне така смятам, затова дори се радвам като видя явна двойка хомосексуалисти, защото те са избрали личното щастие и честността пред лицемерието и лъжата.
    Също така аз лично мога да се сметна донякъде за такава - далеч съм от идеята да харесвам само и единствено жени, напротив, но тях също ги харесвам и (тук не искам зяпнали физиономии) съм правила секс с момиче, дори ми хареса(да не кажа много). Факт е, че при жените хомосексуализмът е далеч по-приемлив, защото това се счита за един от най-чистите полови актове(да не кажа и наистина най-най), а при мъжете - гнусна и противна история, но все пак положението реално е едно и също. И в двата случая е секс с човек то същия пол, и в двата случая не може да се създаде нов живот от такъв секс. Но любовта нямала граници, нали? И единствено хора, изпитали любовта, могат със сигурност да ме подкрепят(аз, невежата в любовните истории), че няма значение как изглежда човекът, каква работа има или каква кола кара, какъв пол е, ако наистина го обичаш.
    За тези, които ще кажат, че не искат хомосексуалистите да парадират със сексуалността си и да се натрапват(чисто визуално) на другите, то аз ще кажа следното: а вие, драги ми, когато сте влюбени, съобразявате ли се с останалите, че да не се целувате (примерно) на публични места, да не се държите за ръце и прочее? Вие парадирате с това, че сексуалността ви е "вярна", а те парадират с това, че любовта им е "истинска"... И в двата случая има парадиране, и в вата случая има хора, които ви гледат. Аз разлика не виждам Усмивка
    .Sucker
    .Sucker
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 280
    Join date : 05.03.2011
    Age : 32
    Местожителство : .:WonderlanD:.

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by .Sucker Чет Мар 17, 2011 11:09 pm

    Между другото точно по този повод пиша точно такава книга, чиито написани до момента части можете да намерите в лично творчество още в първия ми пост.
    ПП: Мда, нарочно го написах в отделен пост Намигване
    avatar
    н и к и
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 227
    Join date : 05.03.2011
    Age : 31

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by н и к и Пет Мар 18, 2011 7:30 am

    Колежке, останала сте с грешно впечатление.
    Както забелязвате, дори не съм си дала моята позиция в началото на темата. Като автор, аз просто поставям въпроса, в такъв вид, в какъвто вълнува маса хора и от хетеро и от хомо страна.


    Ау, това най-много го обичам - мога да си пиша в чуждите постове! Смях Такова, Ники, просто така изглежда от заглавието на темата, иначе аз претендирам, че знам какво мислиш по въпроса и че далеч не си против Намигване Ама нали знаеш, че обичам да отбелязвам такива неща като ги забележа?! Смях Смях Смях
    ..Shane..
    SAURONA
    SAURONA


    Брой мнения : 215
    Join date : 06.03.2011
    Age : 33

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by SAURONA Вто Мар 29, 2011 11:48 pm

    Аз лично нямам проблем да познавам и разговарям с хомосексуалисти - не го приемам като нищо особено - те са хора като хора и не ги чувствам по-специални. Аз ги харесвам в зависимост от това какъв характер притежават - не мога да кажа, че не харесвам някого само защото яде буболечки например(тук не е, но в някои страни по света това е толкова естествено), защото е по-тъмен от мен или защото харесва хора от същия пол. Всеки, който с поведението си не наранява живи същества и заради собственото си щастие не прави умишлено други нещастни за мен е човек. Не мога да кажа какво отношение имам лично към хомосексуалистите - нямам особено отношение - както бих говорила с мъж, който харесва жени, така бих говорила и с мъж, който харесва мъже (това важи и за момичетата). Естествено не толерирам перверзии (зоофилия, педофилия, некрофилия и т.н.) - приемам ги за нормална част от живота, за тях това са обектите на желание, но просто не мога да общувам с такива хора. Но за мен хомосексуализмът е далеч от понятия като противоестествено и извратено! И аз съм си падала по момичета - не съм бисексуална, просто съм имала такива периоди. Явно всеки човек си има някаква сексуална особеност (тъпо се изразих май 😕 ) и не виждам причина нито да го отбягвам, нито да му дам медал за това. Не толерирам единствено гей-парадите - аз като съм хетеросексуална трябва ли да направя парад та всички да видят колко харесвам мъже? Това за мен е неестествено - могат да си се целуват и гушкат по улиците, но да вдигнеш цял парад в името на това, че харесваш хора от твоя пол ми се струва излишно и дори прекалено...
    avatar
    н и к и
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 227
    Join date : 05.03.2011
    Age : 31

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by н и к и Сря Мар 30, 2011 6:21 pm

    Толерантна съм до тогава, до когато не се парадира с различната сексуална ориентация.
    Има си граници на поведение и каквито и да са хомосексуалистите, не мога да приема мляскането на обществени места, парадирането с обратната на природата сексуална ориентация, оплаквания за дискриминация, гей паради, хомо сбирки на открито и прочее..
    Много хора ме контритрат с думите " и хетеросексуалните го правят ", е да, но аз никъде не съм казала, че и това поведение не ме дразни. Това мляскане по улиците, като че ли за последно и завинаги се мляскат. По спирки, в кафета по сапаретата. Има си някакви граници на човешкото поведение от морална гледна точка. Не искам да излизам хомофоб. Всеки е свободен да избира какъв да бъде, но за мен това, си остава противопоставяне на природата и нейните закони!!!
    SAURONA
    SAURONA


    Брой мнения : 215
    Join date : 06.03.2011
    Age : 33

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by SAURONA Сря Мар 30, 2011 6:44 pm

    Dangerous написа:Всеки е свободен да избира какъв да бъде, но за мен това, си остава противопоставяне на природата и нейните закони!!!
    Това е така, но моногамността също е противопоставяне на природните закони - човекът е полигамно същество и му е заложено да не бъде с един партньор. Преди е било прието първият партньор на човека да му остава такъв докрай и се е смятало за развратно отдаването на повече човек. Днес, разбира се, това е абсурдно и всеки има много партньори, докато не намери един, с когото да се чувства добре и да определи като свой спътник. И все пак той си остава полигамен, изневерява и са рядкост случаите човек да не пожелае друг, докато вече е обвързан. Това, което ни държи във връзки е моралът ни, не природата.
    Подобно (но не същото) е и положението с хомосексуализма - той съществува в природата и само моралът на човека го спира да го възприеме. Наистина - чисто първично погледнато той не трябва да ни е присъщ, защото не води до поколение. При животните това вероятно е увреждане, заболяване или нещо друго. Но човекът е съвсем осъзнато същество, което е способно да изпитва чувства и това, че са изпитани към такъв от същия пол според мен не може да се счита за противопоставяне нито на природата нито на обществото. За мен това е нещо съвсем нормално и дори не ми прави впечатление.
    avatar
    н и к и
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 227
    Join date : 05.03.2011
    Age : 31

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by н и к и Сря Мар 30, 2011 7:47 pm

    Точно и чисто противопоставяне на обществото си е.
    Ще се съглася за част от това което каза. И все пак, основното тук, е че природата те е създала за да правиш поколение. Не е казано, да се считаме за разплодни крави, ние жените и за разплодни бикове, мъжете, но в крайна сметка, семейството е най-важната, значима клетка на обществото като цяло. Не съм съгласна, да се третират като изроди (хомосексуалистите) но и не съм съгласна, това поведение да бъде насърчавано и да бъде вменявано на децата, че това е нормално и трябва да бъде така. Едно от малките неща, които не пречат, но НЕ трябва да са така, просто.
    SAURONA
    SAURONA


    Брой мнения : 215
    Join date : 06.03.2011
    Age : 33

    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by SAURONA Сря Мар 30, 2011 11:42 pm

    Е, да права си - не трябва да е така, но хомосексуализмът си е част от съвременното общество, както е било част от всяко друго време, той не се е зародил у човека днес или вчера. Лошото според мен идва, когато наранен от противоположния пол или подтикнат от меркантилност и други пороци сам избереш да си гей, а не си се родил такъв. За мен родените такива са си чисто и просто с предначертан път, но има такива, които еднолично си решават, че им е по-изгодно да са обратни - ето това за мен е много лошо - сам да определяш каква да е природата ти и да изневеряваш на заложеното в гените ти. Същото важи и за гейове, които цял живот се крият и се насилват да станат "нормални" - така жадуваното и в същото време неправилно определение. Всички сме нормални, всички сме правилни - просто едното "правилно" е надделяло над другото, защото е мнозинство и затова сега робуваме на тези ни ценности и морал, вместо на други...

    Sponsored content


    Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18 Empty Re: Хомосексуалността и толерантни ли сме ние хората +18

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Чет Май 16, 2024 10:11 am