Шаровци

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Шаровци

Шаровци форум :D


4 posters

    Българското кино

    .Sucker
    .Sucker
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 280
    Join date : 05.03.2011
    Age : 32
    Местожителство : .:WonderlanD:.

    Българското кино Empty Българското кино

    Писане by .Sucker Нед Мар 06, 2011 9:30 pm

    ...или има ли такова изобщо?
    Това е тема за българското кино, както пролича от заглавието ѝ. Тук ще се коментират българските филми, били те от младостта на големите ни имена, били пък те и от настоящето. Гледате ли българско кино, харесвате ли го? А актьорите ни харесвате ли ги?
    Това е тема за общи дискусии по темата.
    Poison in my mind
    Poison in my mind


    Брой мнения : 20
    Join date : 21.03.2011

    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by Poison in my mind Пон Мар 21, 2011 3:07 pm

    Дам харесвам както и филмите,така и актьорите. Усмивка
    Примерно "Мисия Лондон" - много ми хареса,останах впечатлена от актьорите и въобще целия замисъл на филма.
    Сега ми се иска да гледам "Tilt" . Казаха ми,че е хубав,но ще видим. Усмивка
    Smukii
    Smukii


    Брой мнения : 135
    Join date : 06.03.2011
    Age : 28
    Местожителство : София

    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by Smukii Пон Мар 21, 2011 7:17 pm

    От българските филми обожавам старите.. "С деца на море", "Топло", "Козият рог" ... страшно много мога да изброявам. Миналата година по литература учих "Крадецът на праскови" та гледах и филма и също много ми хареса.. да, не можем да се сравняваме по нищо с гигантите в киното като Америка например, но предпочитам да изкарам един скучен следобед като гледам стари български филми, може и от новите .. вместо да гледам поредната тъпа американска комедия или ужас, с кажи-речи сроден сюжет с всички останали.. Усмивка
    .Sucker
    .Sucker
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 280
    Join date : 05.03.2011
    Age : 32
    Местожителство : .:WonderlanD:.

    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by .Sucker Съб Юни 25, 2011 8:17 pm

    Жалко, че теми като тази стоят забравени. Преди месец-два гледах един страхотен български филм за това, което е ставало по времето на комунизма на границата - има от всичко по нещо, има драма, има лъжи, има убийства .. И има голяма доза истина. Филмът се казва "Граница" и го препоръчвам на всеки, който е ценител на филмите, в които мисълта е повече от действието. Филмът е направен няколко години след падането на комунизма.
    Също преди няколко дни гледах HDSP - нов български филм от 2010г. с млади актьори, като някои от тях можем да срещнем в сериалите "Под прикритие" и "Стъклен дом". Става дума за малките неща, които могат да объркат всичко, става дума и най-вече за любовта от пръв поглед - доста добър филм, доста съм доволна от изпълнението и от идеята.

    Другите филми ги оставям на вас!
    .Sucker
    .Sucker
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 280
    Join date : 05.03.2011
    Age : 32
    Местожителство : .:WonderlanD:.

    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by .Sucker Съб Юни 25, 2011 10:07 pm

    Понеже този сериал заслужава отделен пост, аз го пиша така - за мен няма и няма да има по-силен стар, но и все пак съвременен български сериал от "Дунав мост". Обожавам го меко казано. Спомням си как като малка съм го гледала с огромен интерес, обожавах(и все още обожавам) песента на Кирил Маричков от сериала. Сега пак си го дръпнах да го гледам и стоя като малко дете пред него и му се радвам като на нова играчка, честно! Горещо го препоръчвам на всеки почитател на по-тежки филми.
    avatar
    н и к и
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 227
    Join date : 05.03.2011
    Age : 31

    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by н и к и Нед Юни 26, 2011 6:17 pm

    Харесвам си старото българско кино - без изключение. Наистина няма филм, за който да кажа - Боже, изгубих час от живота си с този филм и никога няма да мога да си го върна. Всичко поддържа интереса ми. Комедийните филми с Тодор Колев са ми едни от фаворитите. Обичам филмите за априлското въстание и турското робство. Мини сериалите като Пътят към София.

    От съвременното българско кино - не мога да кажа същото като за старите продукции.
    Самите герои са ми толкова изкуствени, че убиват желанието ми за филмите.
    Много ми хареса Мисия Лондон. Гледах го цели 4 пъти филма - уникален. Но там, с актьори като Юлиан Вергов, Любомир Нейков, Арнестина Шинова,Малин Кръстев, нямаше как да не се хареса филма. Уникален български хумор, примесен с горчивата реалност у нас и на сънародниците ни в чужбина...

    Други от новичките, не съм гледала, но нямам против да изгледам още някой.

    От сериалчетата, любими си ми остават Тя и той, Морска сол (с моя любимец Асен Блатечки) и Клиника на третия етаж.

    Sponsored content


    Българското кино Empty Re: Българското кино

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: Сря Май 15, 2024 4:58 pm